Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Kłodawa
Menu strony
UWAGA

Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie przyjmie nowych członków, którzy zasilą naszą jednostkę pod względem bojowym. Poszukujemy osób w wieku od 18 do 35 roku życia pragnących działać w Jednostce Operacyjno Technicznej. Do tego kroku zmusza nas duża ilość członków wyjeżdżających z miasta poszukując pracy, co obniża nasz poziom bojowy. Nowym członkom zapewnimy niezbędne badania lekarskie oraz szkolenia. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt do druha Tomasza Barańskiego 609-977-311 lub na facebooku za pośrednictwem naszej grupy Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działa od 1996 roku. W szeregach MDP działa 54 członków, w tym 9 dziewcząt.
Opiekunem drużyny jest dh Prezes Tomasz Barański, zaś dowództwo pełni Piotr Miszczak wraz z zastępcami

Działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej


Członkowie MDP czynnie uczestniczą w pracach na rzecz miasta Kłodawa oraz uczestniczą w świętach kościelnych. Bardzo często są współorganizatorami przeróżnych imprez okolicznościowych na terenie całej gminy, a także służą pomocą przy obstawie i zabezpieczeniu świąt. Są to m.in.: Święto Kwitnącego Rzepaka, Święto Solnego Miasta, Pikniki i Festyny dla dzieci, Boże Ciało, Pielgrzymki i wiele innych.

<

Zawody oraz rajdy MDP


W drużynie powołana jest grupa osób, która bierze udział‚ w zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego regulaminu CTiF. Największym sukcesem drużyny okazały się IX Wojewódzkie Zawody MDP, na których chłopcy zajęli 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Dzięki temu druhowie będą brali udział‚ w Mistrzostwach Polski. Ponadto wyjeżdzają na Rajdy oraz Spartakiady MDP, na których zajmują wysokie miejsca.

Zbiórki szkoleniowe


Opiekunowie MDP oraz druhowie OSP przeprowadzają zbiórki szkoleniowe oraz manewry dla wszystkich młodzików. Szkolenia te mają na celu podniesienie wiedzy oraz pokazanie pracy strażaka. Dzięki takim ćwiczeniom członkowie MDP nie tylko posiadają bardzo cenną wiedzę, lecz kiedy taki członek ukończy 18 rok życia zostaje strażakiem OSP i jest wystarczająco wyszkolony do działań ratowniczo-gaśniczych.

Zawody STRONG FIREMAN


Od kilkudziesięciu lat w remizie OSP Kłodawa, w każde wakacje odbywają się zawody STRONG FIREMAN, czyli najsilniejszy strażak roku. Zawody są organizowane dla wszystkich członków MDP, ale także dla dzieci z terenu gminy, które z jakiś powodów nie wyjechały na wakacje. Zawody te z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników ale także sponsorów, którzy chętnie wspomagają organizacje. Każdy uczestnik podczas finału otrzymuje puchar oraz nagrodę rzeczową.

Wymiana Kłodawa - Oschatz


Od 2013 roku MDP Kłodawa bierze udział‚ w wymianie polsko-niemieckiej. Pierwszy wyjazd druhów z Kłodawy do niemieckiej miejscowości Oschatz zaowocował‚ przyjaźń strażaków z Polski i Niemiec. Od tamtej pory co roku strażacy obu narodowości spotykają się na zmianę, raz w Kłodawie, raz w Oschatz. Oprócz tego, że druhowie wymieniają się doświadczeniem, między nimi zrodziła się więź przyjaźni.

Copyright by d4u.pl, Edit by